Bezpieczeństwo IT

Najsłabszym ogniwem w każdym systemie IT jest i zawsze będzie człowiek.  

ochrona it

Zagrożenia wynikające z powszechnej cyfryzacji stają się poważniejsze z każdym dniem, a branża bezpieczeństwa nie jest w stanie nadążyć za zamieniającymi się zasadami gry wprowadzanymi przez hakerów. Szyfrowanie plików dla okupu stało się praktycznie codziennością firmy na całym świecie i nikogo już nie dziwią kolejne doniesienia o skutecznie przeprowadzonym ataku. 

Jak bronić się przed zagrożeniami w sieci? 

Oczywiście należy inwestować w podstawy, takie jak pakiety antywirusowe, szyfrowanie dysków, firewall, jednak nawet największe inwestycje nie zastąpią rozsądku pracowników. Słabym punktem każdego systemu – jest człowiek. 90% ataków hakerskich opiera się na wykorzystaniu socjotechniki, aby przeniknąć do wewnątrz sieci omijając systemy IT. 

zobacz też

Bezpieczeństwo IT

Najsłabszym ogniwem w każdym systemie IT jest i zawsze będzie człowiek.  

ochrona it

Zagrożenia wynikające z powszechnej cyfryzacji stają się poważniejsze z każdym dniem, a branża bezpieczeństwa nie jest w stanie nadążyć za zamieniającymi się zasadami gry wprowadzanymi przez hakerów. Szyfrowanie plików dla okupu stało się praktycznie codziennością firmy na całym świecie i nikogo już nie dziwią kolejne doniesienia o skutecznie przeprowadzonym ataku. Jak bronić się przed zagrożeniami w sieci? Oczywiście należy inwestować w podstawy, takie jak pakiety antywirusowe, szyfrowanie dysków, firewall, jednak nawet największe inwestycje nie zastąpią rozsądku pracowników. Słabym punktem każdego systemu – jest człowiek. 90% ataków hakerskich opiera się na wykorzystaniu socjotechniki, aby przeniknąć do wewnątrz sieci omijając systemy IT. 

zobacz też